Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Aura Zelená záře

5.2.2011 Jsme se s Adim zúčastnily mezinárodní výstavy v Brně. Adi byl ve výborné formě a domů jsme si přivezli 

                                                                                                     Res. CAC 

                                                                               Rozhočí byla Gabriela Ridarčíková

23.10.2010  Dnes jsem šli z Adim zkusit další zkoušky ZOP, pilně jsme cvičily od předchozích zkoušek a snaha se vyplatila. Rozhočí byla Marcela Nalezená, kterou už známe z předchozích zkoušek a víme že jí nic neujde a známkuje přísně, ale lidcky. Na Adim vyděla, že je veselé povahy, ale ke konci už ho to nebavilo a pěkně to flákal. Všechny cviky splnil, i když z malými nedostatky. Zkoužku ZOP jsme splnili na známku velmi dobrou s 80 body. Huráááá!!! Máme jí!!! A další motivaci se připravovat na další zkoušky.

25.9.2010 Speciální výstava HWk v Kroměříži - Kotojedy. Adi se zúčastnil v mezitřídě, psi posuzoval Vladimír Adlt, který jen tak výborný nedává Adi dostal známku Velmi dobrou, ale postupoval mezi první 4. Nakonec Adi zůstal na 4 místě a odvezl si medaili!!!

 30.5.2010 Dnes byl velký den na našem cvičišti ve Světlé, kde se pořádaly zkoušky ZZO a ZMM1. Nejdříve jsme měla přihlášenou Auru, která ještě tuto základní zkoušku nemá, ale pak se ještě uvolnilo místo tak šel na zkoužky i Adi. Pylně jsme trénovali!!! I když jsem věděla, že máme nedostatky hlavně v důslednosti provedení a Adi byl ještě nesvůj s náhubkem. Zkouška je od slova zkusit, tak jsme šli!!!A bylo to tak pan rozhočí Sjonko, nic nedává zadarmo!!! I když jsou to jen základní zkoušky chtěl vidět perfektní provedení cviku. Auře se hned nezamlouval a při hlášení na pana rohočího zaštěkala a měla po zkoušce, dřív než začala tak zkončila. Adi byl docela šikový ze žádného cviku nedostal nulu  všechny  prvedl, ale ne v perfektním provedení jak to má vypadat. Za strhané body jsme se už do vykonání zkoušky nevešli. No budeme muset pořádně pilovat a snad příště to výjde!!!

 

 

15.5.2010 Klubová výstava HWk ČR, Knížecí rybník, Aura zde obstála v tvrdý konkurenci fen ve třídě otevřných a postoupila do 4 nejlepších!!! Nakonec 4. místo !!! Pro nás moc krásné umístění!!!

Adi se zúčastnil také ve třídě mladých, kde se potkal se svými souroznci Andrém a Archiím dostali velmi dobrou všichni s Bohušického údolí. Adi se moc pěkně předvedl, ale rozhočí viděl v Adim ještě nevyvinutého psa. To se vše ještě spraví!!!Je pravda, že byl po vylínání a nebylo to ono.

25.4.2010 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Českých  Budějovicích. Po delší době se Aura zúčastnila další výstavy a Adi se seznamoval poprvé s výstavním prostředím. Domů jsme odjížděli s velkými úspěchy!!!

                                                                                                  ADI - VÝBORNÁ 2

                                                                                     AURA - VÝBORNÁ 1, CAC, CACIB

9.-10.4.2010 jsem se s Adim zúčastnila výcvikového víkendu na Obalovně, bylo to poprvé větší oddělení od Aury což bylo kapku znát. Adimu cvičení a stopy šly  na tož  jsme začala uvažovat o nějaké zkoušce. Ale zjistila jsem problém, že nesnese náhubek a budeme muset na něj postupně navykat.

20.3.2010 dnes je to už rok co Aura přivedla na svět 9 krásných štěňátek. Společně jsme zavzpomínali,  dostali jsme spousty zpráv od majitelů štěňátek. Aura s Adim si pochutnali na psích dobrotách a my jsme si přiťukli na jejich zdravíčko!!!

22.2.2010  letošní krásnou zimu jsme si užívali sněhu především na běžkách co se líbilo mě tak i Auře a Adimu

9.1.2010 dnes se měl Adi zúčastnit prvni výstavy v Olomouci, ale u nás napadlo 40 cm sněhu a na dálnicích byl vyhlášen kalamitní stav tak jsme účast  raději vzdali a užívali si doma sněhové nadílky. Adimu budu muset odložit první výstavu třeba na klubouvou do Tábora.

1.1.2010 přejeme všem krásný Nový rok

16.12.2009 jsem přihlásila Adiho na první národní výstavu do Olomouce.

12.12.2009 dnes jsme se zúčastnili s Aurou a Adim Mikulášského sranda závodu na cvičišti ve Světlé. Soutěžilo se v dysciplínách jako aport na čas, aport vuřtu, chůze na niti, požírání piškotů na čas atd. opravdu to byla zábava jak pro pejsky tak páníčky!!! Aura se umístila na krásném 5 místě a Adi na 8 místě a protože jsem byla jediná, která přihlásila 2 psy odnášela jsem si plno cen, který rozdával čert s Mikulášem. Děkujeme pořadatelům za pěkně strávený odpoledne !!!

21.11.2009 dnes se konal v Mladé Boleslavi Svod mladých, kde jsme měli dostaveníčko se svými štěňátky a páníčky. Moc jsem se na všechny těšila. Příjemně mě překvapila velká účast, sešlo se nás 6 pejsků. V kruhu nás hodnotila Jana Svobodová  a pejsci se jí moc líbili. Byla to první zkušenost pejsků s výstavním prostředím se kterým se vypořádali někteří pejsci po svém. Doufám že se z jara opět někde setkáme. Děkuji všem za účast. FOTO

ADIHO SVODOVÝ KÓD : 5 / 3a, 4a

2.11.2009 bohužel musím oznamit, že Árny zemřel

 

30.11.2009  dnes jsem se dozvěděla špatnou zprávu o ÁRNYM, je na tom zdravotně špatně je 3 dny na kapačkách. Moc na něho myslíme ať se nám zase uzdraví a dělá paničce radost držíme mu palce a všechny packy  

 

3.10.2009  radost nám a svým majitelům udělal ARCHIE, který se zúčastnil výstavy v Kroměříži v dorostu a umístlil se na 1.místě!!!Radostnou zprávu nám přijeli říci osobně tak se Adi s Archiem  pěkně vydováděli. Přejeme další úspěchy!!!

20.9.2009 dnes je našim "štěňátkům" 6 měsíců. Už se z nich stávají pořádný psy. Náš Adi  přerostl Auru a začíná mohutnět.Posílám pozdravení všem našim majitelům našich štěňátek , a doufáme že se všichni potkáme na Svodu mladých v Mladé Boleslavi 21.11.2009. Moc se na všechny těším!!!

20.8.2009 dnes jsme byli po dlouhé době cvičit na obalovně u Pelřimova. Pro Adiho to byla první zkušenost s velkým kolektivem jak lidí tak psů. Cvičila se obrana a poslušnost. Aura si kapku  oprášila  obranu. Adimu moc obrana nešla byl s toho nového prostření docela překvapen, co je tam pachů, tak si k tomu jen čuchnul. Ale na poslušnosti jsme byli oba spokojení!!! Jinak teď převážně zkoušíme stopu, která jim velice baví tak přemýšlím zda  s Aurou nezkusit nějakou zkoušku.

 

25.7.2009 konečně už mohu napsat že Aura je zdravá a jsme moc rádi, že jí vidíme zase dovádět s Adim a jinými psími kamarády.

 

2.7.2009 Auru léčíme na zánět močového měchýře, její zdravotní stav se zlepšil, ale není to ještě 100%. Naše kočka Matylda konečně přivedla koťátka na Auře bylo vidět její nadšení olízala je a hlídá, jako ta svoje štěňátka. Adi řádí o sto šest a nenechá nic v klidu, proto musíme koťatka před Adim chránit. Jinak je šikovný postupně ho učím základní povely a už jsem také zkoušeli stopu. Šla mu dobře!!!

 

19.6.2009 těžce se my o tom píše Aura neví ve své kondici. Něco jí trápí a nevíme co. Jezdíme po veterinářích a nemůžeme tomu přijít na kloub. Na útery 23.6. jsme už byli objednáni na operaci, ale její stav se rapidně zlepšil, že veterináři operaci odložili.Tak doufame, že jí pomohou antibiotika a bude to jen zánět..........

12.6.2009 Adi byl na operaci pupeční kýly vše dobře zvládl. A konečně jsme se rohodli, že Adi bude NÁŠ!!!!!!!!!!!

8.6.2009 jsme šly s Adim na přeočkování, ale odložili jsme ho, protože Adimu se zvětšila pupeční kýla tak jsme se rohodli pro opraci.

30.5.2009 po týdnu co se rozutekli naše štěnátka do světa, máme samé dobré zprávy od nových majitelů. Aura s Adim si pěkně vyhraje  jedno štěně zvládne levou zadní, jenom Adi je s toho velice překvapený a musí si zvyknou na její fofry, ale pomalu se k Auře přidává. Vím už teď, že je bude těžké rozdělit.

 

23.5.2009 dnes se rozdělili fajn plaví bráškové, které si spolu užívali a dosti se vydováděli. Pro ANDRÉHO si přijeli natěšení páníčkové, kterému ještě na rychlo zhotovili boudu a bude společníkem, hlídačem velké zahrady a rodiny. A teď přišel velký zlom i pro ADIHO, který ještě čeká na svého dobrého páníčka. Zůstal tu sám bez brášků a je mu smutno. Snažíme se mu vynahradit brášky, ale zatím to není ono.

20.5.2009 dnes si přijeli páníčkové pro ÁRONA, už předem my bylo smutno. Také se dobře zabydlel a prozkoumává teď vlastní domov.

 

17.5.2009 a dnes opusil smečku AKIM. I on zvládnul dalekou cestu do svého domovu v pohodě a dobře přijal novou smečku i s kocourem s kterým se hned skamarádil. To mě moc těší, že mám samé dobré zprávičky o svých štěňátkách  a co bych ještě dodala? Jak jsou šikovní? Odvážní? Vždyť to jsou HOVAWARTI!!!

 

16.5.2009 dnes svojí smečku opustila AMY a ÁRNY. Nový páníčkové my dávají vědět jak vše probíhalo a jak si zvykají na nové prostředí a novou smečku. Zatím vše probíhá dobře. Na zbylích pejskách, kteří čekají až si pro ně páníčkové přijedou,  je vidět, že není něco v pořádku, tak jsem je vzala na louku, aby prozkoumali další terén a pěkně se vydováděli.  

 

15.5.2009  štěňátkům je 8 týdnů a váží kolem 6000 g.  Nastal den velké změny, kdy štěňátka opouší svojí dosavadní smečku a nachází svůj domov. Dnes jako první si přijeli páníčci pro ARCHIEHO, AGARA a ANDYHO. Dobře vím, že se dostávají k dobrým páníčkům, ale i tak je odloučení těžké.  

 

6.5.2009  dnes jsme měli 2 kontrolu vrhu. Dopadla moc dobře. Štěňátka jsou drobnější, ale typická,vitální, kontaktní a dobře socializovaná. Poradkyni chovu se líbily hlavy a tmavé oči.

 

 

5.5.2009  dnes jsme měli náročný den. Štěňátka podstoupili tetování a očkování. Všichni to zvládli bez problému a nepříjemnosti jsou za námi. Už jen 10 dní a naši štěňátka se rozjedou do svých nových domovů, kde na ně netrpělivě čekají nový páníčci.

 

2.5.2009 štěňátkům je 6 týdnů pěkně přibírají mají kolem 4 200 g. Dostávají namočené granule, někdy s tvarohem, masíčkem, žloutkem nebo sýrem. Ale už si také někdy schroupnou suché, aby procvičily zoubky na něčem chutném a ne na našich botech nebo Davídkovích hračkách.  Doma už se jim moc nelíbí a tak dnes poprvé spali venku a jsou spokojené, je vidět že je to pes venkovní. Máme za sebou další odčervení. Museli jsme také změnit stužky, které jim už byli těsné za provázky a proto někteří pejskové změnili svou původní barvičku za jinou.

 

18.4.2009 štěňátka mají nový provizorní výběh, aby spolu mohli dovádět na větší pološe a neztratili se nám s dohledu. Mají už zájem o své okolí vše očichávají a začínají okusovat. Aura už kojí 1 až 2 denně a štěňátka ochutnávají svoje speciální granulky namocčné ve psím sunáru. Mají za sebou druhé odčervení.

 

11.4.2009 máme za sebou další týden a na štěňátká je to znát.  Každý den dělají velké pokroky a máme z nich velkou radost. Prořezávají se jim první  zoubky a na nožičkách už jsou stabilnější, začínají se více škádlit a pošťchovat. Na některá štěňátka se už přijeli podívat budoucí paníčkové a své štěňátka si pojmenovali. Štěňatka začínají trávit více času venku a proto jim budujeme venkovní velký  výběh.

 

4.4.2009 štěňátům je už 14 dní, začínají otevírat očíčka a pokoušejí se o první krůčky. Začínají se mezi sebou škádlit a prosazovat si své zájmy. Konečně se udělalo pěkné počasí a štěňátka mohla býti na pár hodin venku. Štěňátka mají za sebou první odčervení a také již ochutnala psí sunárek.

 

28.3.2009 už je našim štěňátkům týden pěkně přibývají na váze a většinu dne prospí a projí. Aura je vzornou matkou, ale už se těší až štěňátka povyrostou a budou trávit většinu času venku. Také dnes proběhlo Mistroství Hovawart klubu dle zkušebních řádu ZPS1, na kterém se taťka našich štěňátek Coddys umístil na výborném 3 místě.

 

22.3.2009 dnes nás navštivila poratkyně chovu Tereza Kejvalová, aby se podívala na naše štěnátka kontrala proběhla dobře Aura je v dobré kondici a štěňátka se mají k světu. žádný ze štěňátek nemá paspárky a váhově přibývají. Mile nás překvapila i náštěva majitele Coddyse, který viděl své nejmenší ratolesti

20.3.2009    se nám narodili očekávaná štěňátka!!! Aura již od rána nám davala najevo, že asi dnes bude její DEN. Byli jsme příjemně překvapeni  jak  zvládla svou úlohu prvorodičky. Do porodu jsme nemuseli nikterak zasahovat vše si obstarala sama. Začala rodit 16 :20 a poslední štěňátko přišlo na svět 20:12. Narodilo se nám devět krásných štěnátek s toho jsou 4 plavý pejsci, 4 černý pejsci a jen 1  černá fenečka. Více se podívejte na Vrh A  

28.2.2009 Aura už nosí pěkné bříško a  stále jí to sluší. Udržuje si svoji fyzičku procházkama i když v pomalejším tempu. Její předpokládaný termín porodu je 23.3.2009. PŘÍPADNÍ ZÁJEMCI O NAŠE ŠTĚŇATA KONTAKTUJTE NÁS!!! K odběru budou koncem května

18.2.2009 konečně jsme se dočkali a ČMKU nám uznala registarci chovatelské stanice z Bohušického údolí tak toto "příjmení" budou nosit naše  štěňátka

 

17.2.2009 dnes nám ultrazvuk potvrdil, že Aura se stane MAMINKOU!!! Jsme moc rádi a moc se těšíme na štěnátka!!! Aura už zpomalila tempo a moc jí nechutná, to snad přejde. Gratulujeme mnohonásobnímu tatínkovi Coddysovi jak se mu to povedlo!!!

6.2.2009  od setkání s Coddysem pozorujeme Auru  jestli se změní její chování, ale pořád na ní není nic vidět. V naší přítomnosti je nadále veselá  a živá,  tak nemůžeme potrvdit zda se krytí zdařilo, protože na sobě nechce nechat  nic znát . Potvrdí to až ultrazvuk 17.2. zda naše  rodinka se rozšíří o krásné štěňata!!!

19.1.2009  jsme vyrazili za našim ženichem. Aura si nakonec vybrala za svého vyvoleného zkušeného Coddyse Gora Monte. Měli jsme štěstí´, že se naskytla možnost a mohli jsme být pod zkušeným dohledem pani a slečny Brázdových, za kterou moc děkujeme

8.1.2009  na březen letošního roku plánujeme náš první vrh. Aura dnes začla hárat a proto jsem už v kotaktu s majitelkou budoucího otce štěňat. S největší provděpodobností otcem bude Dantes Gora Monte nebo jeho nevlastní starší bratr Coddys Gora Monte

6.1.2009 spuštěny internetové stránky chovatelské stanice hovawartů

 

TOPlist